moderní hudba je klasická hudba současnosti (Paul McCartney)

Červenec 2010

Ringo slaví 70

7. července 2010 v 10:50 | Millie McCartney |  ♥°<°THE BEATLES°>°♥
Dnes slaví Ringo Starr 70 let přejeme vše nejlepší a hodně dalších úspěchů :)
paulmccartney.blog.cz

John a Paul se seznámili právě před 53 lety

6. července 2010 v 17:07 | Millie McCartney |  ♥°<°THE BEATLES°>°♥

paulmccartney.blog.cz
Dnes je tomu 53 let co se Paul a John poprvé setkali. Stalo se tak při zahradní církevní wooltonské farnosti konané v kostele Svatého petra. kapela Quary Men zde měla zahrát celkem čtyřikrát, dvakrát během odpoledních oslav na pozemku kostela a večer zase dvakrát. Mezi dvěma odpoledními vystoupeními se konala přehlídka policejních psů města Liverpoolu. Během prvního večerního koncertu se přihnala silná bouřka a Quarry Men museli na několik minut koncert přerušit. Po druhém odpoledním vystoupení se McCartney setkal s Lennonem. Představil je jejich společný přítel Ivan Vaughan.

Paul: "Potkal jsem ho na wooltonských slavnostech jako obtloustlý školák. když se mi opřel o rameno poznal jsem, že pil. Bylo nám tenkrát 12, ale i když měl  kotlety, stali se z nás kámoši."

John:"Paula jsem poznal v ten den, když jsem poprvé veřejně zpíval Be-Bop-A-Lula. Existuje fotografie, na které mámna sobě károvanou košili a držím malou akustickou kytaru a zpívám Be-Bop-A-Lula. "

Paul:"Jeden kamarád ze školy, Ivy vaughan, mi řekl"pojď zajdeme se podívat na tuhle kapelu, hrajou skvěle"Chodívali jsme spolu na pouť v úžasných frajerských sakách s klopama, světlomodrýma s puntíkama.... Šel jsem se na tu kapelu podívat a uchvátili mě. Žádnátaneční hudba, prostě mladá skupina. Celé to očividně vedl John - hrál na akustickou kytaruz hnědého dřeva s dírou uprostřed, byl nakrátku ostříhaný s náznakem patky. Vůbec neznal slova, bylo jasné, že ty skaldby jen někde zaslechl, ale nekupoval si je. Nadchl mě. Setkal jsem se s ním v zákulisí toho malého kostela, vzal jsem do ruky jeho kytaru (na kterou jsem musel hrátvzhůru nohama, protože jsem levák)"a zahrál jsem TWENTY FLIGHT ROCK. Všichni zůstali koukat, protože jsem znal všechny slova. Pak se nekdo přidal ke kalvíru, další začal zpívat LONG TALL SALLY a nakonec mi nabídli, abych se k nim přidal.

John: "Zanedlouho jsem začali hrát pořádný kusy jako TWENTY FLIGHT ROCK - zvláštní, byli jsmepředurčení hrát skiffle. můj majstrštyk byl LET'S HAVE A PARTY. "
Teta Mimi:"když paul přišel poprvé na návštěvu do mendips, měl boty s přezkou. john v životě nic takového neviděl"

paulmccartney.blog.cz