moderní hudba je klasická hudba současnosti (Paul McCartney)

Obama vyznamená Paula McCartneho za celoživotní dílo

25. května 2010 v 21:10 | Millie McCartney |  ♥°<°PAUL°>°♥
 Bývalý člen legendární skupiny Beatles Paul McCartney, který se již desítky let úspěšně věnuje sólové kariéře, obdrží ve Washingtonu renomovanou Gershwinovu cenu za celoživotní dílo. Vyznamenání udělované Národní knihovnou USA mu předá americký prezident Barack Obama 2. června v Bílém domě ve Washingtonu. Součástí ceremoniálu bude koncert oceněného a jeho skupiny ve východním křídle Bílého domu, informovala agentura DPA.


vystoupení nepřijdou ani široké vrstvy Paulových fanoušků, jeho sestřih má v červenci vysílat americká televize.

Knihovna amerického Kongresu (parlamentu) letos uděluje cenu potřetí. Pojmenována je po slavném skladateli Georgi Gershwinovi a jeho bratru Irovi a je určena k ocenění dlouhodobého nebo celoživotního díla skladatelů písní. V uplynulých ročnících cenu obdrželi Stevie Wonder a Paul Simon.


Osmašedesátiletý James Paul McCartney je britský rockový hudebník a skladatel, který se proslavil jako člen skupiny The Beatles. Po jejich rozpadu založil vlastní skupinu a jako jediný člen bývalých "Brouků" byl v žánru úspěšný až do dneška. V červnu 2004 jako první a dosud jediný z bývalých členů Beatles vystoupil na koncertě v Praze.

George Gershwin (vlastním jménem Jacob Gershowitz, 1898 až 1937) byl americký skladatel tvořící v první polovině 20. století. Většinu svých vokálních a scénických děl napsal společně se starším bratrem, textařem Irou Gershwinem. Dokázali do hudby organicky zakomponovat prvky černošského jazzu. K nejznámějším dílům patří Rapsodie v modrém, Američan v Paříži, Porgy a Bess. Komponovali klasickou hudbu pro Broadway, úspěch ale měla i jejich populární hudba, jejíž melodie v USA často zlidověly. Jejich skladby interpretovali třeba Ella Fitzgeraldová, Frank Sinatra, Billie Holidayová nebo Miles Davis.

ZDROJ: www.maccapaul.blog.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.